»Kolikor nam je znano, mednarodni programi za pomoč ukrajinskim beguncem ne posvečajo pozornosti potrebam invalidov, vendar naše partnerske nevladne organizacije, predvsem iz mreže Inclusion Europe, poskušajo med begunci poiskati takšne z invalidnostjo in jim nuditi pomoč.«
»Nič o invalidih brez invalidov.«
»Policija in vladno predstavništvo v deželi sta dobro organizirana, včeraj smo imeli skupni sestanek za koordinacijo pomoči. Trenutno urejamo dokumentacijo za okoli 30 ljudi, a v prihodnjih dneh jih bo prišlo še veliko več.«
»Potrebujemo red, okvir sodelovanja, dialog med državami članicami in nevladnimi organizacijami, potrebujemo urejen sistem. Mislim, da je to možno.«
»Ko begunci zapustijo svoje države, poleg družine, varnega doma in svojega vsakdanjega življenja izgubijo tudi svoj človeški in socialni kapital, ki so ga imeli v matični državi. V Sloveniji si ga morajo zgraditi na novo in z ustreznim podpornim okoljem se lahko zelo kmalu postavijo na noge.«
»Ko nimamo odgovorov za naše družine, jih napotimo, da kličejo na 114. Na klicnem centru bodo prav gotovo imeli kakšen dodaten nasvet, ki ga mi nimamo.«
»Predlagatelji ne vidimo razloga, da je tako, nevladne in prostovoljske organizacije so namreč izjemno pomemben segment slovenske družbe.«
»Mislimo na najmanjše podrobnosti, tudi izdajo evropskih covidnih potrdil za ukrajinske begunce, ker se epidemija še ni končala.«
»Dialog z ministrstvom prekinjen, čeprav bi lahko 'skupaj ustvarjali neki sistem, ki bo vzdržen za vse – za državo in kulturo'.«
»Čas je, da madžarska vlada implementira odločitev sodišča in takoj odpravi to sramotno zakonodajo. Vlado pozivamo tudi, naj zagotovi okolje, v katerem bodo lahko nevladne organizacije in aktivisti svobodno opravljali svoje pomembno delo, ne da bi bili ustrahovani.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju